Projekty i realizacje ogrodów

Ogród wokół kamienicy na Saskiej Kępie

Projekt ogrodu Saska Kępa Warszawa

Saska Kępa to niewymuszona miejska elegancja. Kameralne, trzypiętrowe kamienice, wokół nich zadbane ogrody, a w nich lilaki, magnolie, konwalie, hortensje … Saska Kępa to również, a może przede wszystkim jej mieszkańcy, którzy tworzą silną lokalną społeczność. Przestrzeń wokół kamienicy miała zostać uporządkowana i zaprojektowana tak, żeby mogli z niej wygodnie i aktywnie korzystać wszyscy sąsiedzi. Miało zatem być praktycznie, wyjątkowo i stylowo!

Projekt ogrodu

Po pierwszym spotkaniu z klientami oraz wizycie w ogrodzie, połączonej z inwentaryzacją terenu, rysuję pierwsze szkice. Stanowią one pretekst do dalszej rozmowy o projekcie, pozwalają lepiej poznać potrzeby i oczekiwania właścicieli. Na tym etapie rozmawiamy dużo o stylach ogrodów, pokazuję istniejące realizacje, słowem szukam estetyki która jest bliska klientom. Jest to również moment, kiedy poszczególnym fragmentom ogrodu lub tarasu nadajemy różne funkcje.

Finalny projekt, w zależności od preferencji klientów, jest realizowany w programie komputerowym SketchUp lub rysowany odręcznie.

Projekt ogrodu z domem jednorodzinnym Warszawa